خرید اینترنتی فایل(پروپوزال رشته صنایع غذایی به همراه پاورپوینت)

با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : پروپوزال رشته صنایع غذایی به همراه پاورپوینت
پروپوزال رشته صنایع غذایی به همراه پاورپوینت|39022164|vga|پروپوزال رشته صنایع غذایی, پروپوزال آماده صنایع غذایی, دانلود پروپوزال آماده رشته صنایع غذایی, نمونه پروپوزال آماده برای رشته صنایع غذایی, پاورپوینت پروپوزال صنایع غذایی, پروپوزال صنایع غذایی, روش تحقیق , پروپوزال پر شده رشته صنایع غذایی, نمونه پروپو,,,

این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شده در رشته صنایع غذایی، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.
فهرست :
عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
اطلاعات مربوط به پايان نامه
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...
در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
د)سئوال اصلي تحقيق: (مسئله تحقيق)
هـ) بيان مسئله: (شامل تشريح ابعاد، حدود مسئله، معرفي دقيق آن، بيان جنبه‌هاي مجهول و مبهم، منظور تحقيق)
کربوکسی متیل سلولز صمغ سلولزی محلول در آبی است که از واکنش منوکلرواستات سدیم با سلولز قلیایی بدست می آید. این ماده خاصیت سفت کنندگی دارد و در آب سرد یا داغ قابل حل است. انواع مختلف این ماده با لزجت و درجات استخلاف متفاوف وجود دارد که از آن ها به عنوان سفت کننده، قوام دهنده، معلق کننده، اتصال دهنده و تشکیل دهنده پوشش استفاده می شود.
کازئینات سدیم منبع بسیار خوبی از پروتئین ها بوده و از نقش های آن می توان به اتصال دهنده آب و کمک به پف کنندگی، سفیدکنندگی و کمک به ورآمدن نام برد. این ماده قادر است بسیاری از اسیدهای آمینه ضروری بدن را تامین کند.
گوشت مستعد آلودگی میکروبی و شیمیایی است، بنابراین استفاده از نگهدارنده هایی با خصوصیات آنتی اکسیدانی و ضدمیکروبی ضروری می باشد (1). فیلم ها و پوشش های خوراکی، از طریق کاهش تبادل رطوبت و گازها بین محیط و موادغذایی می توانند باعث بهبود کیفیتو ماندگاری موادغذایی گردند (2).
امروزه در راستای حذف و یا کاهش ترکیبات شیمیایی و سنتزی در موادغذایی و افزایش مدت زمان ماندگاری، تحقیقات زیادی برای جایگزین کردن مواد شیمیایی با طبیعی انجام شده است. در همین زمینه تلاش های زیادی برای یافتن آنتی اکسیدان های طبیعی از منابع گیاهی صورت گرفته است. امروزه در صنعت از آنتی اکسیدان های سنتزی برای به تاخیر انداختن اکسیداسیون چربی ها استفاده می شود، اما به دلیل اثرات بد تغذیه ای و سرطان زا بودن این ترکیبات استفاده از آنتی اکسیدان های طبیعی مورد توجه محققین قرار گرفته است

توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش + پاورپوینت ppt