خرید اینترنتی فایل(مقاله: مصالح نو در نمای پایدار)

با ما باشید با یکی دیگر از فایل های قابل دانلود با عنوان : مقاله: مصالح نو در نمای پایدار
مقاله: مصالح نو در نمای پایدار|50052963|vga|

مصالح نو در نمای پایدار


این مقاله در اولین همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری پذیرفته شده است.


فایل این مقاله به صورت word و قابل ویرایش است.


لینک مقالات همایش در سایت سیویلیکا (+)


چكيده


در بسیاری از شهر های بزرگ جهان، ضوابط و مقررات ویژه‌ای در ارتباط با سیما و كالبد شهر وجود دارد و به هماهنگی نمای بیرونی ساختمان‌ها و محیط شهری یعنی از جنبه های رنگ، حجم، مصالح مناسب، فضای پر و خالی نما، رعایت اصول هماهنگی و تناسبات و... می پردازند. با بررسی میدانی طرح ساختمانها با بناهای اطراف از لحاظ كیفیت طرح معماری، نمای ساختمان، تناسب حجم آن با ساختمان‌های اطراف، زیبایی طرح و مصا لح مورد استفاده و... گامی موثر در بالا بردن كیفیت و پیروی از توسعه پایدار در نماهای شهری است. استفاده معقول از منابع طبیعی و مدیریت مناسب ساختمان سازی به حفظ منابع طبیعی محدود و کاهش مصرف انرژی کمک نموده (محافظت از انرژی) و باعث بهبود کیفیت بر اساس طراحی پایدار می گردد.


کیفیت مطلوب بدون توجه به طبیعت فراهم نمی شود و همچنین استفاده از مصالح با قابلیت ماندگاری طولانی نیز باید در نظر گرفته شود . رسیدن به استانداردهای بالای کیفیت ، امنیت و آسایش که در واقع سلامت انسانها را تأمین می کند از مهمترین اهداف معماری پایدار است که رسیدن به چنین شرایطی با استفاده از مدیریت کارآمد و به کار گیری آخرین تکنولوژی ها صورت می گیرد. پس معماری پایدار ،بیان کنندۀ نوعی نگرش به معماری است که بر چند نکته اساسی اشاره دارد:


• کیفیت گرایی


• توجه به آینده


• توجه به محیط


در این مقاله ابتدابه معرفی انواع مصالح در نما و دسته بندی آن ها با رعايت جزئيات استاندارد و با در نظرگيری مسائل اقليمی وکاهش مصرف انرژیپرداخته و در آخر به ارائهو بررسی چند نمونه مناسب از نماهای مجموعه های مسکونی خواهد گرديد.


واژه های کلیدی : نما، مصالح ،توسعه پایدار.

مطالب دیگر:
📒طرح توجیهی بررسي شرکت فرآورده لبنی (کارآموزی حسابداری) 📒طرح کارآفرینی درباره زنان کارآفرین در طول تاریخ📒طرح کارآفرینی درباره سازمان بین المللی کار 📒گزارش کارآموزی درباره شركت معدني املاح ايران در آزمايشگاه واحد سولفات سديم 📒طرح توجیهی بررسي طرح احداث شركت ماكاروني 📒طرح توجیهی بررسی احداث گلخانه براي توليد محصولات گلخانه اي 📒طرح توجیهی بررسی احداث گلخانه فلزی پیچ و مهره ای تولید صیفی جات 📒طرح توجیهی بررسی احداث نهالستان📒طرح کارآفرینی درباره ایجاد مکانهای اطلاع رسانی 📒طرح توجیهی بررسی ايجاد مجتمع خدمات فناوري اطلاعات📒طرح توجیهی بررسی بسته‌بندي خرما📒طرح توجیهی بررسی پرواربندي جوجه شترمرغ📒طرح توجیهی بررسی پرورش دام 📒طرح توجیهی بررسی پرورش زنبور عسل📒طرح توجیهی بررسی پرورش شتر مرغ📒طرح توجیهی بررسی پرورش قارچ📒طرح کارآفرینی درباره کارآفرین و کارآفرینی در یک نگاه 📒تحقیق درباره کارآفرینی اقتصاد و جامعه📒طرح کارآفرینی درباره راه‎اندازي كارگاه ساخت ماشينهاي مرتبط با تزريق سيمان و استحكام خاك📒طرح کارآفرینی درباره الكـــل صنعتـــي مهر مـــراغـــه 📒طرح توجیهی بررسی پرورش گوساله در استان اردبيل 📒تحقیق درباره هوش هیجانی در کارآفرینی📒طرح کارآفرینی درباره پرورش ماهي 📒طرح توجیهی درباره تولیدی انواع نان (فانتزی وصنعتی) 📒طرح کارآفرینی درباره شرکت آجر ماشینی